Вы находитесь здесь

Форум

Kilka drobnych uwag

Автор Replies
vortex Tuesday 23 June 2009 at 19:13
vortexAnonymous

Mój system, jak już pisałem w innym wątku to dystrybucja własnej roboty, bazująca na Linux from Scratch. Instalacja POL z paczki generic okazała się banalna, o ile wie się co oznaczają błędy pythona wywalane do konsoli (o ile uruchomiło się skrypt playonlinux z konsoli i zauważuło te błędy). Przydała by się więc informacja o zależnościach na stronie pobierania paczki.
Kiedy już skompilowałem brakujące wxPython i uruchomiłem POL spróbowałem zainstalować Age of Empires II. Niestety szybko dostałem pierwszy błąd: brak wine 1.0.1. Nie wiem dla czego nie zostało zainstalowane automatycznie. Uruchomiłem więc opcje zarządzania wersjami wine z menu narzędzi i zainstalowałem wymaganą wersję ręcznie. Spróbowałem zainstalować grę jeszcze raz, jednak po wskazaniu miejsca montowania płyty kreator zakończył pracę nie instalując gry. Nie wiem w czym problem, zła wersja? Trudno, spróbowałem co innego, System Shock 2. Tu instalator gry uruchomił się, gdy jednak dotarłem do końca i zostałem zapytany o instalacje kodeków i potwierdziłem, że chce, nic się nie pojawiło. A raczej okienko instalacji kodeków pojawiło się pod oknem instalacji gry i nie mogłem się do niego przełączyć (mój windowmanager to Fluxbox). Dopiero po zabiciu instalatora gry za pomocą xkill ujrzałem okno instalacji kodeków i zakończyłem instalacje. Dalej jednak kreator poinformował mnie o wymaganym cdcracku i zakończył prace. Cholera wie, jaka wersja cracka, skąd pobrać, ani nawet gdzie odnaleźć pliki gry. Znalazłem cracka, wgrałem ręcznie, uruchomiłem grę, jednak zwiesiła się po kliknięciu New Game. Pewnie zła wersja cracka. Potem spróbowałem jeszcze zainstalować Google Chrome, i tu o dziwo wymagana wersja wine zainstalowała się automatycznie. Udało mi się uruchomić aplikację, jednak chodziła tragicznie wolno, a strony nie otwierały się. To może być jednak wina konfiguracji mojego sprzętu i systemu.
Na innym komputerze, z dystrybucją Ubuntu 9.04 próbowałem zainstalować pod POL Fallouta 3. Problemów było kilka, po pierwsze na partycji home nie było wystarczająco miejsca, a gdy próbowałem wybrać jako miejsce instalacji punkt montowania innego dysku nadal wywalał błąd o nie wystarczającej ilości miejsca, prawdopodobnie myśląc że mam na myśli partycję root na której znajdował się punkt montowania. Musiałem więc ręcznie, po utworzeniu przez POL środowiska, stworzenie linku w katalogu dosdevices, wskazującego punkt montowania. Po instalacji jednak POL szukał gry na wirtualnym dysku c:. Utworzyłem więc kolejne dowiązania symboliczne, aż udało mi się uruchomić grę. Przydała by się więc opcja skonfigurowania wine PRZED uruchomieniem instalatora gry. Mimo wszystko Fallout i tak nie ruszył wywalając błąd o braku obługi pixel shadera przez moją kartę. Co ciekawe karta w komputerze to Radeon 9200 Pro (gdzieś na innym forum wyczytałem że gra pod nią chodzi), a wykrywaną przez Fallouta był jakiś model GeForca.
Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa, mianowicie: po co POL wymaga już zainstalowaną wersję wine, skoro sam pobiera i instaluje już binarne paczki działające pod prawdopodobnie każdą dystrybucją? Mogło by mi to oszczędzić sporo kompilacji.
Ogólnie więc rzecz biorąc, POL bardziej utrudnił niż ułatwił mi prace z wine.
vortex Tuesday 23 June 2009 at 19:17
vortexAnonymous

Jeszcze kilka uwag odnośnie forum, w wielu postach widzę krzaki zamiast polskich znaków. Czasami niektóre informacji nie wyświetlają się po polsku, jak np informacja o powrocie do tematu po napisaniu posta. Przydało by się coś z tym zrobić. Mamy tu jakichś moderatorów? Czy ktokolwiek tu jeszcze zagląda?

Edited by vortex

NSLW Tuesday 23 June 2009 at 20:05
NSLW

Jeszcze kilka uwag odnośnie forum, w wielu postach widzę krzaki zamiast polskich znaków. Czasami niektóre informacji nie wyświetlają się po polsku, jak np informacja o powrocie do tematu po napisaniu posta. Przydało by się coś z tym zrobić. Mamy tu jakichś moderatorów? Czy ktokolwiek tu jeszcze zagląda?

Quote from vortex

Swoje zastrzeżenia możesz wysłać do TInou. Życzę miłej rozmowy z nim, jeżeli w ogóle Ci odpowie. I nie zrozum mnie tutaj źle.

Edited by NSLW

NSLW Tuesday 23 June 2009 at 20:26
NSLW

Przydała by się więc informacja o zależnościach na stronie pobierania paczki.

Quote from vortex

Jest takie coś na angielskiej stronie tutaj
Nie ma przeszkód żeby ktoś napisał na Polskiej stronie.Kiedy już skompilowałem brakujące wxPython i uruchomiłem POL spróbowałem zainstalować Age of Empires II. Niestety szybko dostałem pierwszy błąd: brak wine 1.0.1. Nie wiem dla czego nie zostało zainstalowane automatycznie.

Quote from vortex

poprawione, dzięki


Uruchomiłem więc opcje zarządzania wersjami wine z menu narzędzi i zainstalowałem wymaganą wersję ręcznie. Spróbowałem zainstalować grę jeszcze raz, jednak po wskazaniu miejsca montowania płyty kreator zakończył pracę nie instalując gry. Nie wiem w czym problem, zła wersja?

Quote from vortex

Jeżeli już raz miałeś zainstalowane to dlaczego instalowałeś drugi raz? Wystarczyło zmienić wersję Wine.


Trudno, spróbowałem co innego, System Shock 2. Tu instalator gry uruchomił się, gdy jednak dotarłem do końca i zostałem zapytany o instalacje kodeków

Quote from vortex


Jesteś pewien że instalowałeś SS2 bo ja w tym skrypcie nie widzę żadnej linijki która instalowałaby jakiekolwiek kodeki. Zresztą sam zobacz

Cholera wie, jaka wersja cracka, skąd pobrać, ani nawet gdzie odnaleźć pliki gry.

Quote from vortex

Crack to coś nielegalnego, a PlayOnLinux nie jest nielegalnym oprogramowaniem ani nie informuje o nielegalnych rzeczach. Nie będzie pomagał w łamaniu prawa.


Udało mi się uruchomić aplikację, jednak chodziła tragicznie wolno,

Quote from vortex

Nikt nie gwarantował że będzie chodziła pioruńsko szybko albo chociaż tak jak na Windowsie


Na innym komputerze, z dystrybucją Ubuntu 9.04 próbowałem zainstalować pod POL Fallouta 3. Problemów było kilka, po pierwsze na partycji home nie było wystarczająco miejsca, a gdy próbowałem wybrać jako miejsce instalacji punkt montowania innego dysku nadal wywalał błąd o nie wystarczającej ilości miejsca, prawdopodobnie myśląc że mam na myśli partycję root na której znajdował się punkt montowania. Musiałem więc ręcznie, po utworzeniu przez POL środowiska, stworzenie linku w katalogu dosdevices, wskazującego punkt montowania. Po instalacji jednak POL szukał gry na wirtualnym dysku c:. Utworzyłem więc kolejne dowiązania symboliczne, aż udało mi się uruchomić grę.

Quote from vortex


Ideą POL jest instalowanie wszystkiego w domyślnych folderach. Nie jest przewidziany wybór folderu instalacji. Jeżeli uważasz inaczej możesz porozmawiać o tym z Tinou

Jednakże Istnieje proste rozwiązanie problemu. Wystarczy zainstalować nieoficjalną wtyczkę POL Helper i dzięki temu programowi można tworzyć prefixy poza folderem home na innych pod montowanych partycjach.


Mimo wszystko Fallout i tak nie ruszył wywalając błąd o braku obługi pixel shadera przez moją kartę. Co ciekawe karta w komputerze to Radeon 9200 Pro (gdzieś na innym forum wyczytałem że gra pod nią chodzi), a wykrywaną przez Fallouta był jakiś model GeForca.

Quote from vortex


9200Pro !!! Chyba niedługo używasz Linuxa.
1) ATI to złe karty i POL nic na to nie poradzi
2) karty niższe od Radeon HD 2xxx są jeszcze gorszymi kartami na Ubuntu 9.04 i nowszym
3) minimalne wymagania na Windowsie nie są minimalnymi wymaganiami na Linuxie


Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa, mianowicie: po co POL wymaga już zainstalowaną wersję wine, skoro sam pobiera i instaluje już binarne paczki działające pod prawdopodobnie każdą dystrybucją? Mogło by mi to oszczędzić sporo kompilacji

Quote from vortex

Też się nad tym zastanawiam. Mam swoje teorie ale kto wie.

Edited by NSLW

Вы находитесь здесь: Index > sugestie i uwagi > Kilka drobnych uwag