Je bent hier

Het forum

kopilacja

rpm

Auteur Antwoorden
jz18 Dinsdag 16 December 2008 om 0:59
jz18Anonymous

witam wszystkich,czy istnieje jakis program do kopilacji paczek rpm do mandrive ze zrodel,z gory dzieki za informacje
dawidope Woensdag 17 December 2008 om 23:38
dawidopeAnonymous

jezyku pyhon sie nie kompiluje. Caly kod masz dostepny w paczce. Po co Ci towrzenie paczek jesli sa one tworze przez developerow?
jz18 Vrijdag 19 December 2008 om 16:58
jz18Anonymous

chodzilo mi o to zeby np skopilowac jakis program ktory jest przeznaczony np na debiana,i skopilowac taki program z debiana lub innego systemu na mandrive i tak na odwrod.jak rowniez o kopilacje ze zrudel na gotowa paczke na konkretny system,bez wpisywania komed z konsoli.
dawidope Vrijdag 19 December 2008 om 17:51
dawidopeAnonymous

Program Alien umozliwia taki trick - deb --> rpm
vortex Dinsdag 23 Juni\ 2009 om 18:05
vortexAnonymous

jest też wyszukiwarka plików rpm: http://rpm.pbone.net/ a nóż może znajdziesz tam coś co potrzebujesz a nie ma tego w repo Twojej dystrybucji. Jeśli paczka nie odnajduje wymaganych zależności możesz zmusić ją do instalacji za pomocą komendy: "sudo rpm -ivh --nodeeps nazwa_paczki.rpm"
najlepiej jednak stworzyć własną paczkę albo zainstalować program ze źródeł do /usr/local. Kompilacja zazwyczaj nie jest taka straszna jak by się wydawało, w większości przypadków sprowadza się do trzech komend: "./configure && make && make install" . Zawsze warto jednak upewnić się o tym czytając dołączony do źródeł plik INSTALL lub README. Jeśli brakuje jakichś zależności, poinformuje o tym skrypt configure.
Je bent hier: Index > Linux > kopilacja